مشاوره و روانشناسی پس از ازدواج

مشاوره و روانشناسی پس از ازدواج

خیلی از زوج ها پس از ازدواج دچار مشکلاتی می شوند که منجر به بحث و دعوا یا کش مکش هایی بین آنها می گردد پس باید دانست انتخاب برای یک ازدواج خوب دلیلی بر داشتن یک زندگی موفق نخواهد بود. زندگی موفق بستگی به نوع رفتار و منش زوجین دارد چنانچه هر کدام از طرفین بصورت یکطرفه  تلاش کنند که انتظاراتی که از ازدواج دارند برآورده گردد سبب بروز مشکلات زیادی در زندگی میگردد.

مشاوره و روانشناسی پس از ازدواج

انتخاب مشاوره مناسب برای زندگی

انتخاب مسیری درست برای رسیدن به آرامش و تفاهم در طرفین بسیار حائز اهمیت می باشد، اینکه هر کدام از زوج ها ابراز دارند که برای رسیدن به نتیجه درست در زندگی تمام تلاش خود را کرده اند اما به نتیجه درستی دست نیافته اند فقط به این دلیل می باشد که تلاش ها و زحمات خود را در مسیر درستی صرف نکرده اند و فقط سعی در این داشته اند که نظرات و عقاید خود را به کرسی بنشانند. مراجعه به مشاور وروانشناس خوب وبا تجربه می تواند کمک زیادی در زمینه برطرف کردن مشکلات زناشویی نماید.

با مشاوره های مربوط به چالش های زناشویی می تواند راهکارهایی حتی ساده را برای شما مطرح کند تا شما را در مسیر مناسب زندگیتان هدایت نماید.این راهکارها شامل مجموعه ای از عمل ها وعکس العمل های ریز و درست در روابط زوجین می باشد که بر مبنای شخصیت و با توجه به نوع فرهنگ وشرایط خانوادگی هر فرد تنظیم می گردد. یعنی راهکارهای زندگی هر فرد برای برطرف کردن مشکلات و چالش های با سایر افراد متفاوت است و می توان گفت که استفاده از راهکارهای سایر زوجین را به هیچ وجه نباید در زندگی خود استفاده نماییم چرا که ممکن است نتیجه عکس وحتی جبران ناپذیر به همراه داشته باشد.

جهت دریافت مشاوره درباره زندگی موفق وبرطرف کردن مشکلات زناشویی  می توانید با بهترین مرکز مشاوره در تهران شماره ۴۴۲۷۶۴۵۶ تماس حاصل نمایید.

مرکز مشاوره پندار نیک   دارای کادری مجرب  و توانمند در خدمت شما عزیزان برای مشاوره در تمامی زمینه های زندگی می باشد.

پیج اینستاگرام مرکز مشاوره پندارنیک

ازدواج تولدی دوباره

ازدواج تولدی دوباره  و ورود به یک مرحله جدید از زندگی محسوب می شود و همچنین یکی از مراحل اصلی برای تکامل روحی و عقلانی هر فرد می باشد اصلی ترین قدم در زندگی زناشویی برای  بدست آوردن یک زندگی موفق و ایده آل میزان گذشت طرفین می باشد، که نشان دهنده عشق وعلاقه هر کدام برای ادامه زندگی و تداوم و حفظ زندگی می باشد.

البته باید گفت وارد شدن به زندگی مشترک نباید تنها بر حسب عشق صورت پذیرد به عبارتی می توان گفت که عشق برای شروع زندگی موفق  لازم است اما نمی تواند کافی باشد.

از جمله مشکلاتی که باعث اختلاف در زندگی زوجین پس از ازدواج می گردد عبارتند از:

 • اجازه دخالت کردن به دیگران
 • داشتن ارتباط های دوستانه با افراد نامناسب
 • عدم اعتماد زوجین به یکدیگر
 • وجود سوتفاهم ها و برطرف نشدن آنها
 • نداشتن مهارت لازم در برطرف کردن مشکلات
 • بی مسئولیتی طرفین در زندگی زناشویی
 • دروغ و خیانت
 • دیدن عیب های طرف مقابل و نپذیرفتن عیوب خود
 • مسائل مالی

مهارتهای لازم  پس از ازوداج

 • مهارت ایجاد الگوی ارتباطی قوی
 • توانایی تشخیص اختلافات ومهارت بررسی  وحل کردن آن
 • مهارت برقراری رابطه صحیح و صمیمی با همسر
 • مهارت برخورد با خانواده و خویشاوندان همسر

نتیجه گیری

انتخاب یک مشاوره مناسب و با تدبیر می تواند کمک ارزشمندی در ایجاد یک زندگی سالم به شما نماید.در نظر گرفتن اینکه دو طرف برای شروع زندگی با یکدیگر مناسب هستند یا نه ، احتیاج به یک سری بررسی های صحیح دارد که فقط توسط  مشاورمناسب است که می تواند مهم ترین و عاقلانه ترین راه را درشناخت افراد به هر فرد بدهد تا بتوانند در زندگی مشترک با شناخت صحیح از هم قدم بردارند.

برچسب گذاری توسط , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × سه =